Petra Holajová

Jsem iniciátorka, která žije a tvoří s otevřeností, zvědavostí, nadhledem, chutí se neustále učit a empatií. Ráda vytvářím příležitosti k setkávání a propojování, vždy hledám prostor pro zlepšení a změnu. Nesmírně si vážím darů a talentů ostatních lidí a moc ráda poslouchám jejich příběhy. Aktivní životní styl plný společenských setkání vyvažuji klidem a harmonií lesa a přírody, která je pro mě prostorem pro ztišení a zklidnění. Je mým partnerem pro toulání se pro krajině vnější i vnitřní a kotvou, ke které se vracím.

Proč Lesní mysl?

Během svého ročního studia mindfulness v roce 2023 (www.mindfullife.cz) jsem pozorovala, že nejpřirozeněji se cítím v lese. Venku, na vzduchu, v otevřené krajině. Lépe se soustředím, nápady a inspirace samy přicházejí, myšlenky se třídí do šuplíků a už nejsou tak tíživé, tělo se hlásí o pozornost a uvolňuje se. Z lesa se vracím v lehkosti a plná energie.

Díky Lesní mysli jsem spojila mindfulness s bytím v přírodě a rozšířila okruh o hlubší úvahy o hodnotách a cílech v životě. Obdivuji, že principy a cvičení Lesní mysli jsou velmi jednoduchá a zároveň hluboká a s radostí své nadšení sdílím s účastníky workshopů.

Nyní studuji facilitaci poradních kruhů (siladuse.cz) a tyto tři koncepty: Setkání s Mindfulness, poradní a ženské kruhy a Lesní mysl nyní nabízím během setkání, která pořádám v kraji pod Ještědem a v Českém Ráji.

Mám ráda pestrost, kterou život nabízí. Původem jsem socioložka, která dala před akademickou prací přednost objevování krás našeho světa. Po návratu z cest jsem zakotvila na několik let v korporátu a věnovala se rozvoji talentů mladých absolventů a marketingu. Během rodičovské dovolené jsem se vrátila do světa nezisku, kde jsem jako studentka začínala. Mými tématy bylo mezinárodní dobrovolnictví, interkulturní vzdělávání a později regionální rozvoj, tvorba komunit a podpora žen. Nyní je mou hlavní hodnotou svoboda a flexibilita, které mi umožňují žít pro rodinu a zároveň se realizovat. Lesní mysl je krásným střípkem mozaiky, kterou tvořím. Kromě toho působím v MindfulnessClub.cz a do budoucna sním o komunitním a společenském centru s permakulturní zahradou u lesa.

Těším se na všechny, kdo se se mnou rozhodnou strávit čas v lese.

Web: petraholajova.cz

Email: petra.holajova@gmail.com

IG: https://www.instagram.com/mindfulness_zeny_a_les/

FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100089134394673

LI: https://www.linkedin.com/in/petra-holajov%C3%A1-82b5b198/

Dovednosti

Zveřejněno

12. 3. 2024