O nás

Když jsem se v létě 2014 ve Finsku poprvé potkala se Sirpou, nositelkou myšlenky Lesní mysli a v rozhovoru s ní se dozvěděla, že jí na podzim vyjde kniha o tom, jak prospěšné je chodit do lesa, přesně si pamatuju, co mi blesklo hlavou: to ví, přece každý, vždyť to je jasná věc. Tak proč o tom psát knihu? _X4Q5205-2-1

Ale nedalo mi to. Sirpa, bodrá veselá Finka, ve mě vzbudila zvědavost. Dala jsem se na cestu nejednoduchou, ale dospěla jsem za vydatné podpory Sirpy, několika návštěv ve Finsku, skypových hovorů do cíle – a zároveň jsem vpodstatě stále na začátku. Mnohokrát jsem se za tu dobu radovala a mnohokrát jsem také pochybovala.

Mým přáním je metodu Lesní mysli zabydlet u nás v českých luzích a hájích. Udělat radost sobě i vám. Protože les, příroda už je dlouho nepostradatelnou součástí mého života. Vím, že až tam jsem celá, úplná. A Lesní mysl přináší ještě něco navíc. Je dalším důvodem, proč do lesa jít.

V metodě Lesní mysli se spojilo to, co dělám ráda, umím, co jsem vystudovala, co mi přináší smysluplnost .Umím pracovat s lidmi, naslouchat, pomoci na svět nové myšlence, novému nápadu, jinému úhlu pohledu. Studovala jsem Humanitní environmentalistiku a mám za sebou koučovací výcvik v angličtině (Institute of leadership and management) a dlouho se pohybuji ve sféře vzdělávání. Příroda, les je nedílnou součástí mého života. Jsem obyčejný člověk se svými přednostmi a nedokonalostmi. Práce s metodou Lesní mysli mi dává velký smysl a je završením všeho, co jsem doteď dělala. Více zde.

Lesní mysl je u nás díky veliké podpoře a trvající spolupráci 2 dalších lidí – Sirpy Arvonen a Miroslava Miry.

_X4Q5295Sirpa stojí za vznikem myšlenky Lesní mysli. Díky její veliké trpělivosti (kniha Metsamieli neexistuje v žádném jiném jazyce než ve Finštině), schopnosti porozumět nevyslovenému a humoru mohu myšlenku u nás představit.

Jaké bylo tvoje přání, když jsi knihu psala?

„Přála jsem si, aby si lidé uvědomili, jak mocná příroda je, jak je blízko, jak je levné se do ní vydat a jak se procházky mohou stát pravidelným zvykem, který přinese do života více pohody a spokojenosti. Říkala jsem si, že když se o to podělím s ostatními, pomůžu jim. Doufám také, že lidé získají více odvahy pozvat přátele a přírodu zakomponovat do života rodiny. Když mě pozvali z časopisu pro mládež, věděla jsem, že jsem s knihou uspěla.“

 

Metsamieli2_color_jpeg

Miroslav Mira – zakladatel firmy Nordic sports je konzultantem a rádcem ve věcech praktických – od fungování, přes web až ke konkrétním cvičením, které sám zkouší a zkouší je i s lidmi v rámci kurzů severské chůze, Nordic walking. Jak Lesní mysl tak tato pohybová aktivita mají stejnou zemi původu – skromné, obyčejné a tou obyčejností tak nádherné Finsko.

Kampa (ta naše), březen 2015
Helsinky, srpen 2015