Svět je krásný

Svět je krásný

22. 12. 2015

…zní to divně v dnešní době?

mirova pavučinaKdyž si to nemyslí dospělí, můžou si to docela přirozeně myslet děti. Tedy pokud je nebudeme přesvědčovat o pravém opaku. Čím větší rezervoár toho dobrého, krásného, v sobě budou mít, tím líp se jim později bude vyrovnávat s tím ostatním. Líbí se mi tato myšlenka, která zazněla u nás ve škole.

Přeju, ať se vám daří s dětmi dočerpávat do rezervoáru KRÁSNA jak jejich, tak vašeho. Kdybyste náhodou zrovna nevěděli, jak na to, můžete zkusit následující: každý večer se zamyslete nad 3 dobrými věcmi, událostmi, které se vám za uplynulý den přihodily, udály. Může to být úplná drobnost. Podělte se s někým, koho máte poblíž. Zvládnou to i děti a když si zvyknou, přijde jim to jako dobrá hra. Jsem přesvědčená, že každý den něco najdete a i když budete mít pocit, že ten den stál za …, půjdete spát s trošku lepší náladou.

Moje 3 dobré věci, které se udály jen za tohle ráno: dostala jsem při odchodu dětí z domu 2 sladké pusy (při kterých jsem zapomněla na velikou hádku, kterou mezi sebou měly a která vytočila i mě), ranní zpráva s pozdravením, která přišla z Pardubic a nádherné červánkové okno, které se udělalo po dnech a dnech mlhy na obloze a připomnělo, že dnes v 6 hodin ráno se začalo vracet slunce za námi a den za dnem ho bude sice malinko, ale přibývat.

Můžu klidně a bez snažení říct za tohle dnešní ráno: Svět je krásný. A to jsem dospělá (teda alespoň trochu).