Hana Řeřábková

Láska k přírodě se ve mně formovala již během dětství tráveného na venkově. Milovala jsem vandry v lese a to mě nasměrovalo do skautského oddílu, kde jsem získala mnoho znalostí a zkušeností, jak se v lese chovat a jak pracovat s přírodninami apod. Dlouholeté zkušenosti v oddíle orientačního běhu mi zase upevnily velmi dobrý orientační smysl.

Mám pár drobností, které si do procházek ráda přidávám, pokud je na ně prostor. Ráda svolávám po cvičení skupinu zvukem píšťaly, někdy ji používám i v rámci jednotlivých cvičení, pokud se to hodí. Pokud nám to umožní počasí, čas a prostor, ráda také zakončuji společnou procházku “čajovým rituálem” – příjemným posezením s čajem a něčeho drobného dobrého k snědku, tuto posvátnou atmosféru pak využíváme k závěrečnému sdílení. Mé procházky bývají spíše v pomalejším a velmi volném tempu. Ráda provázím v oblasti kde žiji, tedy okolí Závisti, Zvole, Jílové a Grybla, zázemí lesní školky skřítka Pohádky v Černíkách – to vše nedaleko Prahy, ale v krásné přírodě.

Jsem především maminkou 3 dětí, pěstounskou, adoptivní i biologickou a spokojenou ženou mému muži.

Zabývám se ženskými přechodovými rituály, které ráda propojuji právě s Lesní myslí.

Několik let také provázím děti v lesní mateřské školce skřítka Pohádky.

Podporuji maminky s mateřskými těžkostmi jako peer konzultantka Úsměvu mámy.

Jako koučka pak nabízím sezení (nebo procházku), především ženám a rodičům a s respektem je provázím na jejich cestě k uvědomění.

Lesní mysl momentálně praktikuji v pravidelných měsíčních skupinách s tématem, také jako součást a příprava ženských rituálů, na ženských kruzích a v propojení s koučinkem.

Časem bych ráda Lesní mysl prosadila i v dětských domovech, jako podpůrnou péči o zatížené pracovníky.

 

 

Dovednosti

Zveřejněno

12. 3. 2024