Třetí šálek Lesní mysli – seznam starostí

Třetí šálek Lesní mysli – seznam starostí

30. 4. 2020

Není člověka, který by občas neměl starosti. A někdy je jich příliš a může převládnout pocit, že člověk neví, co dřív, kudy kam, v hlavě má zmatek…
Mezi cvičeními Lesní mysli je jednoduché účinné cvičení, které napomůže takový stav zvládnout. Mám vyzkoušené na sobě a funguje výborně.

1. Zastavte se na místě, které máte v lese rádi.

2. Zamyslete se nad tím, co vám dělá největší starost a vemte ze země klacek, větev, větvičku, která tuhle starost na chvíli může představovat a dejte ji na místo, které si vyberete.

3. Potom se zamyslete nad další věcí, která Vás tíží, vezměte jiný klacík a dejte ho pod ten první a podobně pracujte dál, dokud budete chtít.

4. Z chaosu různých myšlenek a starostí tak vznikne zajímavý trojrozměrný seznam.

5. Když se zadíváte na první klacíky, můžete se ptát sami sebe: „Byl jsem už někdy v takové nebo podobné situaci? Co mi pomohlo ji zvládnout? Nebo je kolem mě někdo, kdo to zažil a mohl by mi poradit, pomoct?

Se seznamem naložte, jak uznáte za vhodné. Můžete se k němu vrátit na další procházce. Nebo si vzít největší starost sebou. Taky se dá seznam vyfotit, buď jen do vzpomínek nebo jako doopravdová fotografie…

Těším se u čtvrtého šálku Lesní mysli na téma Úspěch. Lesní šálky najdete také na lesnimysl.cz v blogu.
Krásné jarní dny, Martina Holcová

 

IMG_20200414_105419 IMG_20200408_075343