Program mezinárodních dnů lesní terapie

Program mezinárodních dnů lesní terapie

14. 8. 2020

Jak bude v obrysech vypadat program u nás, v Brně? A jak to bude s angličtinou?

Kromě sobotního dopoledne, kdy se propojíme s Finskem a budeme streamovat program International forest therapy days, bude VŠE PROBÍHAT V ČEŠTINĚ a hlavně VENKU… celé sobotní odpoledne, i neděle… Dá se přijet i s dětmi, ubytování a strava zajištěná, v okolí je krásně.

2020-07-24-14-15-11U nás v ČR se uskuteční v Brně pod křídly Lesní mysli (pátek 25. večer – neděle 27. 9. 2020) a on line přenos příspěvků z Finska (pouze sobotní dopoledne) a světa bude vyvážený možností účastnit se workshopů, které se k tématu vztahují v krásném lese kolem Soběšic u Brna.
Můžete se těšit na workshop Lesní mysli (lesnimysl.cz, zakladatelka Lesní mysli v ČR Martina Holcová),
workshop Lesní mysli ve spojení s Nordic walking (nordicsports.cz – vynikající fyzioterapeutka Michaela Kubínová a zakladatel Nordic walking v ČR Miroslav Mira),
Lesní terapii v podání Aleše Miklíka (lesniterapie.cz, certifikovaný průvodce lesní terapií u “Association of Nature and Forest Therapy guides and programs“, celoživotní milovník přírody a mj. jeden z protagonistů kampaně zachranmelesy.cz)
Aleny Val’kové ze Slovenska (certifikovaná instruktorka Lesní lázně, zakladatelka sdružení chránícího stromy – stromosvet.sk),
možná se přidá i Jan Látal (naturalspirit.cz – propojení vesmíru, země, lesa, historie, kultury)
a setkáte se i s Evou Dittingerovou (evadittingerova.cz, facilitátorkou poradních kruhů v rámci European Council Network), což je jedna z metod, na které je založený americký koncept Lesní terapie. Taky se těšíme na Ivo Březinu a jeho povídání o místních lesích (Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny Mendelova univerzita v Brně).
Kapacita je omezená.
Tyto dny proběhnou ve Finsku po třetí, organizují je Finové, ale hosté jsou z celého světa a z různých oborů – vědci, praktici, učitelé, doktoři, umělci… Pojem Lesní terapie je v tomto kontextu chápán jako zastřešující název pro koncepty, metody, které nabízejí nové (přitom třeba prastaré) setkání s lesem, přírodou. Všechny spojuje les a zájem o tento nově se rodící obor.

Co ke konferenci napsali samotní Finové? “Účinky přírody na zdraví začínají být všeobecně uznávány. Využití léčivých účinků přírody, např. v primární zdravotní péči, teprve začíná. Současně roste komunita lesní terapie a spolu s ní se vynořuje rozmanitost přístupů, termínů a postupů. Cílem Mezinárodních dnů lesní terapie je zvýšit povědomí o Lesní terapii jako rostoucím poli a pomoci tomuto oboru podstatným krokem vpřed tím, že se vytvoří mosty mezi praxí a vědou.
Těším se na setkání v září v Brně a lesích okolo.

Přihlašování
Více informací, přihlašovací formulář a cenu najdete zde https://forms.gle/oJYyEWE6rnNdmaWd6