Program mezinárodních dnů lesní terapie

with 2 komentáře

Jak bude v obrysech vypadat program u nás, v Brně? A jak to bude s angličtinou?

Kromě sobotního dopoledne, kdy se propojíme s Finskem a budeme streamovat program International forest therapy days, bude VŠE PROBÍHAT V ČEŠTINĚ a hlavně VENKU… celé sobotní odpoledne, i neděle… Dá se přijet i s dětmi, ubytování a strava zajištěná, v okolí je krásně.

2020-07-24-14-15-11U nás v ČR se uskuteční v Brně pod křídly Lesní mysli (pátek 25. večer – neděle 27. 9. 2020) a on line přenos příspěvků z Finska (pouze sobotní dopoledne) a světa bude vyvážený možností účastnit se workshopů, které se k tématu vztahují v krásném lese kolem Soběšic u Brna.
Můžete se těšit na workshop Lesní mysli (lesnimysl.cz, zakladatelka Lesní mysli v ČR Martina Holcová),
workshop Lesní mysli ve spojení s Nordic walking (nordicsports.cz – vynikající fyzioterapeutka Michaela Kubínová a zakladatel Nordic walking v ČR Miroslav Mira),
Lesní terapii v podání Aleše Miklíka (lesniterapie.cz, certifikovaný průvodce lesní terapií u “Association of Nature and Forest Therapy guides and programs“, celoživotní milovník přírody a mj. jeden z protagonistů kampaně zachranmelesy.cz)
Aleny Val’kové ze Slovenska (certifikovaná instruktorka Lesní lázně, zakladatelka sdružení chránícího stromy – stromosvet.sk),
možná se přidá i Jan Látal (naturalspirit.cz – propojení vesmíru, země, lesa, historie, kultury)
a setkáte se i s Evou Dittingerovou (evadittingerova.cz, facilitátorkou poradních kruhů v rámci European Council Network), což je jedna z metod, na které je založený americký koncept Lesní terapie. Taky se těšíme na Ivo Březinu a jeho povídání o místních lesích (Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny Mendelova univerzita v Brně).
Kapacita je omezená.
Tyto dny proběhnou ve Finsku po třetí, organizují je Finové, ale hosté jsou z celého světa a z různých oborů – vědci, praktici, učitelé, doktoři, umělci… Pojem Lesní terapie je v tomto kontextu chápán jako zastřešující název pro koncepty, metody, které nabízejí nové (přitom třeba prastaré) setkání s lesem, přírodou. Všechny spojuje les a zájem o tento nově se rodící obor.
Co ke konferenci napsali samotní Finové? “Účinky přírody na zdraví začínají být všeobecně uznávány. Využití léčivých účinků přírody, např. v primární zdravotní péči, teprve začíná. Současně roste komunita lesní terapie a spolu s ní se vynořuje rozmanitost přístupů, termínů a postupů. Cílem Mezinárodních dnů lesní terapie je zvýšit povědomí o Lesní terapii jako rostoucím poli a pomoci tomuto oboru podstatným krokem vpřed tím, že se vytvoří mosty mezi praxí a vědou.
Těším se na setkání v září v Brně a lesích okolo.
Přihlašování
Více informací, přihlašovací formulář a cenu najdete zde https://forms.gle/oJYyEWE6rnNdmaWd6

2 Responses

  1. […] Letošní ročník sice proběhne z velké části online, ale v Česku pod záštitou Lesní mysli Martiny Holcové bude možné se zúčastnit i workshopů v Brně. Program poběží od pátku 25. 9. do neděle 27. 9. a součástí bude i online přenos příspěvků globální konference z Finska. Mezi workshopy budu i já, kdy představím koncept lesní terapie podle metodiky Association of Nature and Forest Therapy a jejího základního principu, tzv. embodimentu, tj. přenášení pozornosti do smyslového spojení s přírodou. Máte-li tedy chuť se události zúčastnit, další informace a přihlašovací formulář najdete na webu Lesní mysl: https://lesnimysl.cz/program-mezinarodnich-dnu-lesni-terapie-a-prihlaseni/. […]

  2. […] Zájemce o nový, rodící se obor bude zajímat, že na konci září se v Brně uskuteční Mezinárodní dny Lesní terapie. Budou se konat už potřetí, organizují je pořadatelé ve Finsku, ale hosté jsou z celého světa a z různých oborů: vědci, praktici, učitelé, doktoři a umělci. Všechny spojuje les a zájem o tuto problematiku. V České republice se akce uskuteční (26.–27. 9. 2020) pod křídly Lesní mysli. Dvoudenní on‐line přenos příspěvků z Finska a ze světa bude doplněný o možnost zúčastnit se workshopů, které se k tématu vztahují. Kapacita akce je omezená. Podrobnější informace nabízí web lesnimysl.cz. […]

    Přihláška na kurz