Poděkování, ohlédnutí a velké snění

Poděkování, ohlédnutí a velké snění

25. 1. 2022

V lednu je stále čas se ohlížet zpět a zároveň zvědavě vyhlížet do roku, který se pomalu probouzí…

Předně přeji, ať je rok 2022 plný dobrých překvapení.

Pro vyhlížení dál jsem udělala malou rekapitulaci uplynulého roku. Podařilo se toho letos na to, jak komplikovaný rok 2021 byl, vlastně hodně:

Leden – podepisuji smlouvu ke vstupu do Mezinárodní sítě Lesní mysli a oficiálně se stávám národním trenérem (zní to divně, ale “national trainer” se jinak přeložit nedá).

Květen – 5 lidí dokončuje Instruktorský kurz Lesní mysli 2020, je oficiálně otevřená stálá stezka Lesní mysli (S)MYSL mezi stromy v arboretu ŠLP Křtiny

Červen – první Průvodcovský kurz Lesní mysli, zahájení Instruktorského kurzu 2021, vychází kniha Lesní mysl a na paloučku za zvuků Lesních rohů je kniha pokřtěná vodou ze studánky

Září – workshopy pro ZŠ Labyrinth, pokračování Instruktorského kurzu 2021, Průvodcovský kurz, Brněnské dny zdraví,

Říjen – 10 lidí dokončuje Instruktorský kurz 2021, workshop pro studenty UP Olomouc, workshop pro projekt Pečujeme doma

Listopad – 10 lidí dokončuje Instruktorský kurz, Průvodcovský kurz

Chci poděkovat všem, kteří se zasloužili o to, že Lesní mysl tento rok ještě více zapustila kořeny do země a zároveň na ní vyrostly další větévky. Jmenovitě rodinné firmě Nordicsports s.r.o. a Miroslavu Mirovi, která si Lesní mysl vzala pod křídla a díky níž vznikl prostor posouvat Lesní mysl dál.

Jitce Fialové, Báře Peškové a MENDELU za přizvání ke spolupráci a tvoření stálé stezky Lesní mysli v arboretu Křtiny.

Nakladatelství Eminent a Miloši Kozumplíkovi a Michalu Stránskému – zasloužili se o to, že kniha Lesní mysli je, jaká je (krásná a užitečná!)

Instruktorům a Průvodcům, kteří vážili cestu, čas, peníze, aby se naučili něco nového, co potom může být užitečné nejenom jim. Obzvlášť těm, kteří se podílejí na fungování Sítě instruktorů Lesní mysli, pravidelných inspirativních setkáních, z nich obzvlášť Verče Peterkové za péči o veřejnou facebookovou skupinu Lesní mysl dává smysl.

Dalo by se toho jistě zvládnout daleko víc, ale ne v jednom člověku. V Lesní mysli dřímá potenciál. Proto jsem přizvala v tomto měsíci (lednu) Instruktory a také Průvodce, kteří měli zájem, k Velkému snění nejen o jejich osobní cestě s Lesní myslí, ale i té společné. Co vysníme, se dozvíte…

Přeji vše dobré do nového roku, Martina Holcová