Pokud vás tento nově se rodící obor více zajímá, na konci září 2020 chystáme Mezinárodní dny Lesní terapie i v Brně. Tyto dny proběhnou ve Finsku po třetí, organizují je Finové, ale hosté jsou z celého světa a z různých oborů – vědci, praktici, učitelé, doktoři, umělci… Pojem Lesní terapie je v tomto kontextu chápán jako zastřešující název pro koncepty, metody, které nabízejí nové (přitom třeba prastaré) setkání s lesem, přírodou. Všechny spojuje les a zájem o tento nově se rodící obor. U nás v ČR se uskuteční v Brně pod křídly Lesní mysli (25. pátek večer – neděle 27. 9. 2020) a on line přenos příspěvků z Finska a světa bude vyvážený možností účastnit se workshopů, které se k tématu vztahují.
Můžete se těšit na workshop Lesní mysli (zakladatelka Lesní mysli v ČR Martina Holcová),
workshop Lesní mysli ve spojení s Nordic walking (vynikající fyzioterapeutka Michaela Kubínová a zakladatel Nordic walking v ČR Miroslav Mira),
Lesní terapii v podání Aleše Miklíka (“Association of Nature and Forest Therapy guides and programs“) ponořeného do lesa celý život
Aleny Val’kové ze Slovenska (certifikovaná instruktorka Lesní lázně, zakladatelka sdružení chránícího stromy),
možná se přidá i Jan Látal (propojení vesmíru, země, lesa, historie, kultury)
a setkáte se i s Evou Dittingerovou (facilitátorkou poradních kruhů v rámci European Council Network), což je jedna z metod, na které je založený americký koncept Lesní terapie.
Kapacita je omezená.
Co ke konferenci napsali samotní Finové? “Účinky přírody na zdraví začínají být všeobecně uznávány. Využití léčivých účinků přírody, např. v primární zdravotní péči, teprve začíná. Současně roste komunita lesní terapie a spolu s ní se vynořuje rozmanitost přístupů, termínů a postupů. Cílem Mezinárodních dnů lesní terapie je zvýšit povědomí o lesní terapii jako rostoucím poli a pomoci tomuto oboru podstatným krokem vpřed tím, že se vytvoří mosty mezi praxí a vědou.
Těším se na setkání v září v Brně a lesích okolo. V případě zájmu pište martina@lesnimysl.cz
Přihlašování: