Klub Lesní mysli

Co v Klubu Lesní Mysli každý měsíc naleznete?

  • Vybrané cvičení LM zvolená mimo jiné i s ohledem na roční dobu
  • Recenzi zajímavé knihy k tématům souvisejícím s obsahem KLM
  • Výzvu (trénink odolnosti, soustředění, proti lenosti…)
  • Dobrovolné on-line setkání s podobně naladěnými lidmi a sdílení, jak se danou měsíční výzvu daří naplňovat
  • Rozhovor s odborníkem 
  • Recept
  • Výzkum týkající se vlivů přírody na lidské zdraví
  • Typy na všímavé aktivity v přírodě dle měsíců
  • Prostor pro sdílení – jednak pro sdílení všech

Příroda

Jsme součástí přírody a příroda je součástí nás. Lesní mysl nám nabízí nástroje, jak toto důležité pouto prohlubovat.

Zdraví

Lesní mysl představuje cestu, jak dopřát svému tělu i duši přirozenou péči a zdraví z přírody.

Jednoduchost

V jednoduchosti je krása Lesní mysli. Tento základní princip se v klubu Lesní mysli odráží jak ve venkovních aktivitách, tak v on-line prostředí.

Wellbeing

Dobré bydlo a životní rovnováhu podpoříme jednoduchými praktickými tipy pro všední dny, které se tak stanou nevšedními.

Odolnost

V životě se setkáváme nejen s radostmi, ale i s těžkostmi. Lesní mysl pomáhá posilovat naši odolnost, abychom se i s náročnými okamžiky dokázali vypořádat.

Relaxace

Dosažení stavu uvolnění a zklidnění je dovednost, kterou vám nabídnutými aktivitami pomůžeme trénovat tak, aby se relaxace stala běžnou součástí každého dne.

Příroda

Jsme součástí přírody a příroda je součástí nás. Lesní mysl nám nabízí nástroje, jak toto důležité pouto prohlubovat.

Kdo Vás bude Klubem Lesní mysli provázet?

Mgr. Martina Holcová

Zakladatelka Lesní mysli u nás v ČR. Jsem autorkou knihy Lesní mysl a ve spolupráci s MENDELu prve stezky Lesní mysli u nás (arboretum Křtiny). Srdcovou záležitostí je předávání Lesní mysli dál – v podobě Průvodcovských a Instruktorských kurzů, také vytváření  Instruktorské sítě Lesní mysli a nacházení nových propojení a cest, jak Lesní mysl dostat tam, kde lidem udělá dobře. www.lesnimysl.cz

Ing. Barbora Hernychová

Témata jako příroda, planeta, zdravý životní styl a osobní rozvoj mě provází celý život A baví mě jejich vzájemné prolínání. Jsem certifikovanou instruktorkou metody Lesní mysli, provázím jednotlivce, skupinky, firemní a pracovní týmy.

Více o mně naleznete na mém webu www.herbara.cz a FB profilu facebook.com/herbara.cz

 

Mgr. Johana Pytlíčková

Jsem instruktorkou Lesní mysli a jógy. V rámci své praxe provázím lidi na cestě znovunavázání kontaktu se sebou samotnými (tělem, myslí i duší) a s přírodou. Oba směry nabízejí možnost dozvědět se o sobě pomocí jednoduchých technik více, jít pod povrch a objevit to, co není na první pohled vidno.

Více informací naleznete na webu www.johanapytlickova.cz a IG profilu www.instagram.com/s_prirodou_k_sobe

Často kladené dotazy

Je pro mě členství v KLM vhodné?

Členství je vhodné pro všechny, kteří chtějí více prohloubit svůj vztah s přírodou pro své zklidnění, odpočinek, zdraví, osobní rozvoj i poznání sebe samotných. Naše tipy a praktické rady využijete v každodenním životě.

Klub je vhodný pro všechny věkové kategorie, myslíme i na rodiny s dětmi, maminky na mateřské i seniory. Stejně tak je praktický pro různé profese a životní situace. Inspiraci k načerpání nových sil a aktivity psychohygieny a prevence vyhoření zde naleznou například učitelé, lékaři, zdravotní sestry, ošetřovatelé a další lidé z pomáhajících profesí, stejně tak podnikatelé či vrcholoví manažeři a mnozí další.

Potřebuji k plnohodnotnému členství v KLM nějaké předchozí znalosti či zkušenosti?

Žádné předchozí znalosti ani zkušenosti nejsou potřeba. Je zcela na vás, jak jednotlivé aktivity uchopíte a zařadíte do svého života. Cvičení jsou snadná, rychlá a jednoduchá.

Co v KLM každý měsíc naleznu?

Každý měsíc vás budou čekat praktická cvičení, která můžete využívat ke každodenním osobním i pracovním životě. Dále tematické rozhovory se zajímavými osobnostmi, doporučíme vám osvědčené knihy, filmy. Dostanete od nás výzvy k vyzkoušení nových kroků, které vás mohou posunout ve vašem osobním rozvoji. Dozvíte se zajímavosti ze světa vědy a výzkumu, jak příroda působí na naše psychické i fyzické zdraví. Sezónní recepty pro přirozené vaření, tipy n a výlety na naše oblíbená osvědčená místa. Možnost setkávat se v podpůrné FB skupině.  

Věříme v jednoduchost a minimalismus, že méně je víc a v tomto duchu se ponesou i naše příspěvky. Nechceme vás zahltit, klub je jen nástrojem, jak se více dostat ven, více k sobě a ostatním lidem.

V čem je váš KLM jiný, než ostatní on-line kluby?
Držíme se severské jednoduchosti, blízké je nám slovo “akorát”. Akorát podnětů a inspirace pro to, aby člověk měl možnost vydechnout, něco vyzkoušet, inspirovat se a hlavně se zvednout, zaklapnout počítač, telefon strčit do kapsy a jít ven, do lesa, parku, přírody… Náš klub je jiný v tom, že vás od displejů dokáže vytáhnout ven.
Je třeba být k plnohodnotnému členství v klubu aktivní na sociálních sítích?
Není to třeba, zároveň v případě chuti se setkávat je dobré mít facebookový profil, přes který se dostane do uzavřené skupiny Lesní mysli. Tu může pouze sledovat nebo se přidat se svou zkušeností, inspirací, podnětem, otázkou, myšlenkou…
Potřebuji k členství v KLM nějaké speciální technické vybavení?
Ne, pouze počítač, telefon a přístupové údaje, které dostanete při uhrazení členství v klubu.
Lze si pořídit členství v KLM i na kratší dobu než jeden rok?

Ne. Možné to není, záměrem je nabídnout aktivity v přírodě v průběh celého roku a ve změnách, které roční cyklus nabízí.  

Komunita
Klub Lesní mysli nabízí prostor pro setkávání a propojování lidí, kteří mají něco společného. V dnešním světě je hodnotou vzájemná podpora, inspirace a podobné naladění. Není zároveň ale podmínkou pro to, aby člověk v klubu byl. Je zde prostor pro každého, i pro ty, kteří chtějí inspirace využívat, ale nemají potřebu se družit a být součástí takového společenství. Stromy rostou také ve společenství, ale i o samotě…
Získám s členstvím v KLM přístup i k dřívějšímu obsahu?
Ano. Jakmile se stanete členem KLM, získáváte přístup nejen k novému obsahu, který vychází každý měsíc, ale i ke staršímu.
Zůstane mi přístup k obsahu KLM i po skončení ročního členství?
Ne. Jakmile skončí Vaše roční členství, Váš účet bude deaktivován a možnost přístupu k dosavadnímu obsahu KLM zanikne.
Dochází po uplynutí ročního členství v KLM k jeho automatickému prodloužení?
K automatickému prodloužení členství v KLM nedochází, můžete si však pořídit nové členství na další rok.
Lze pořídit členství v KLM i jako dárek?
Ano, lze. Vystavíme Vám dárkový poukaz na jméno obdarované/ho. V objednávkovém formuláři uveďte do pole „poznámky“ informaci o tom, že pořizujete členství v KLM jako dárek a následně se spojíme a vystavíme Vám dárkový poukaz „na míru“.