Co se vše podařilo na jaře, suma sumárum…

Co se vše podařilo na jaře, suma sumárum…

28. 6. 2021

…skončil lock down a potůček Lesní mysli se rozběhl po kamenech, meandrech, mezi kapradinami a vrbami, stejně tak jako se vrátila k běžnějšímu životu celá společnost.

Mám toho za tu krátkou dobu hodně za sebou, popořádku:

Podařilo se uspořádat workshop pro cizince z celého světa – Mexiko, Argentina, Japonsko, Řecko, Indie… společně organizací s Expat Brno. Lidé pracující v Brně a okolí zažili Lesní mysl. Odcházeli radostní, s vděkem za možnost setkání, navíc v krásném prostředí jarního lesa u Soběšic.

Vznikl nový Průvodcovský kurz (1 den), který absolvovali 4 lidé a po skončení (chybí sepsání domácího úkolu) se stanou oficiálními průvodci Lesní mysli s možností používat základní jednoduchá cvičení. Vím, že je Lesní mysl s nimi v dobrých rukou – putuje do Fakultní nemocnice Hradce Králové – centrum Provázení a také na brněnskou Kociánku.

 

Dokončen byl historicky první instruktorský kurz Lesní mysli a odstartován nedlouho po té nový Instruktorský kurz Lesní mysli 2021 (IK LM) s devítičlennou skupinou z nejrůznějších koutů našich luhů a hájů. Tam s nimi po skončení IK LM Lesní mysl poputuje, tedy třeba i za vámi.

S lidmi z prvního IK LM vznikla také nová síť instruktorů Lesní mysli, s podařeným logem a také pravidelným on line setkáváním a vzájemnou podporou a inspirace. Člověk sám je nic, vše dává daleko větší smysl, když má více lidí podobný směr a chuť se navzájem od sebe učit, sdílet, radovat se z povedeného.

 

Deštěm a štěstím bylo zalité otevření arboreta ŠLP Křtiny a s ním i stálé stezky Lesní mysl. Arboretum je krásným místem k zastavení pro všechny věkové kategorie. Je i bezbariétové.

 

A protože svět byl on line, i Lesní mysl byla on line. Rozhodla jsem se kývnout na pozvání v rámci Světového týdne respektu k porodu a vydala se tak vstříc experiementu – tedy Lesní mysli on line. Nakonec to šlo!:-) Ale les na počítači nevoní:-( Dá se shlédnout ještě ze záznamu.

Home

A neminul mě ani rozhlas a pozvání do pořadu Na dřeň (Proglas). Vždycky si zpětně po takovém natáčení řeknu, co všechno jsem zapomněla sdělit, zmínit:-)

https://slovo.proglas.cz/kultura-a-vzdelavani/na-dren/na-dren-s-martinou-holcovou-nemame-cas-vsimat-si-lesni-mysl-umoznuje-zastavit-se-a-byt-tady-a-ted/

A v neposlední řadě vydání a krásný komorní křest knihy Lesní mysl, která teď putuje ke svým čtenářům nebo na ně čeká. Za knihou je obrovský kus práce více lidí, díky za to.

Není toho málo, co se událo, tak nějak za pochodu…. A pomalu se chystáme na podzim – na Průvodcovský kurz už se hlásí lidé, spolupráce s olomouckým JANem, pokračování IK LM… Ve Finsku se toho také děje mnoho – tvoří se Mezinárodní síť, překládá se do angličtiny originální kniha Metsämieli (Sirpa Arvonen). Těším se, co vše podzim přinese.

Zatím krásné vplutí do letních dnů, ve zdraví,

Martina